![📖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf7/1.5/16/1f4d6.png)
Σήμερα 25 Απριλίου, στο Σύλλογο Ελληνογαλλικής Φιλίας στην Αλεξανδρούπολη, η εκδοτική εταιρεία
Le Livre Ouvert, πραγματοποίησε έκθεση εκπαιδευτικών γαλλόφωνων βιβλίων και παρουσίαση των νέων κυκλοφοριών.
![📚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta2/1.5/16/1f4da.png)
![📓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f4d3.png)
Από τις 12 το μεσημέρι μέχρι τις επτά το βράδυ πολλοί καθηγητές Γαλλικής πέρασαν να ενημερωθούν και να λάβουν δωρεάν δείγματα. Επιπλέον, πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση της νέας μεθόδου εκμάθησης για παιδιά 6-8 ετών “Super Pouf”.