![👩🍳](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5a/1.5/16/1f469_200d_1f373.png)
Εξειδικευμένοι σεφ ζαχαροπλαστικής προσφέρουν σε πρωτότυπες γεύσεις γλυκίσματα όπως: σου, εκλέρ, μιλφέιγ, κρουασάν, προφιτερόλ! Ας μην ξεχνάμε τα μακαρόν, τα λεπτεπίλεπτα και πολύχρωμα γαλλικά γλυκά, που έχουν γίνει παγκόσμια αίσθηση και λατρεύονται για τις ακαταμάχητες γεύσεις και τα χρώματά τους!
![🥞](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/1f95e.png)
Σε όλη τη χώρα επίσης, υπάρχει πολύ μεγάλη ποικιλία σε τάρτες. Φρούτα, κρέμες κάθε λογής, αμύγδαλα, σοκολάτα, σαντιγί!
Η πρωταγωνίστρια όλων όμως είναι η κλασική σοκολάτα! Είτε την τρώμε, είτε την πίνουμε σε ρόφημα!